Samsung Gear VR Yenilendi

Günümüzün gelişen teknolojilerinden olan sanal gerçeklik gözlükleri her geçen gün ilerleme kat ediyor. Samsung’un Oculus işbirliğiyle geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ise Oculus Connect 2 geliştirici konferansı kapsamında yenilendi.

İşte Yeni Gear VR!
Los Angeles merkezli düzenlenen konferansta Samsung Mobile başkanı Peter Koo tarafından lanse edilen Gear VR, tasarımsal açıdan dikkatli bakılmadığı taktirde ayırt edilemiyor. Oculus VR ile beraber geliştirilen Gear VR üstelik Samsung’un tüm yeni telefonlarıyla (Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+) beraber kullanılabiliyor.

Selefine kıyasla yüzde 22 daha hafif olmasıyla dikkat çeken yeni Gear VR, ayrıca belirtilenlere göre çok daha rahat bir kullanıma sahip. Ayrıca dokunmatik kontrol panelinin yenilendiği de belirtilenler arasında.

Yeni Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün en büyük avantajı ise fiyat tarafında karşımıza çıkıyor. Selefine göre daha da geliştirilen model selefinden 100 dolar daha uygun fiyatla sadece 99 dolara satışa sunulacak.

Kasım ayında resmen piyasaya çıkacağı belirtilen yeni Gear VR modelinin, daha ilk versiyonu yeni yeni ülkemize gelmişken ikinci versiyonun ne zaman geleceği ise merak konusu.

Bir cevap yazın